2018

8. února 2018veřejná přednáška a následná diskuze – Sergej Medveděv (Vysoká škola ekonomiky, Moskva) – «Российская матрица: есть ли выход?»

přepis

8. února 2018veřejná debata studentů a mladých vědců „Obraz budoucnosti střední a východní Evropy očima mládeže

(partneři – „Škola kulturní mládeže“, „Encyklopedie migrace“, „Východoevropský klub“ a časopis „NaVýchod“, „Rusko-německá výměna“)

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

8. března 2018 – veřejná přednáška a následná diskuze – Alexandr Etkind (European University Institute, Florencie) – «Кремлевский колодец: к теории паразитического государства» / „The Kremlin Well: Towards a Theory of Parasitic State

přepis

8. března 2018 – debata s vyučujícími a studenty Univerzity Karlovy – Alexandr Etkind (European University Institute, Florencie)

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

21. března 2018 – veřejná přednáška a následná diskuze – Alexandr Morozov (ředitel Akademického centra Borise Němcova pro výzkum Ruska FF UK) – «Молодые технократы и старые бандиты. Кто пришел к власти после президентских выборов в России?»

video

25. dubna 2018 – veřejná přednáška a následná diskuze – Petr Stehlík (Filozofická fakulta Masarykovy univerzity, Brno) – „Ilyrové, turkobijci a sjednotitelé křesťanstva: Ohlasy barokního slavismu v jihoslovanství 19. století

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

23. října 2018 – veřejná přednáška – Sergej Šarov-Delone (historik, architekt-restaurátor, obránce lidských práv) – «Митрополит Киприан. Богослов, политик и поэт 14–15 вв. и его время»